Prekybos taisyklės ir sąlygos

ELEKTRONINĖS PREKYBOS TAISYKLĖS

Šios Elektroninės prekybos taisyklės (toliau – Taisyklės) yra privaloma ir neatsiejama pirkimo - pardavimo sutarties, sudaromos tarp elektroninės parduotuvės HTTP://WWW.ZIPZIP.LT (toliau – ZIPZIP.LT, e-parduotuvė, mūsų, mumis, mes) ir ZIPZIP.LT kliento (toliau - Jūs, Jūsų, Jums, Jus) dalis, supažindinančios Jus su e-parduotuvės prekių pirkimo - pardavimo sąlygomis bei nustatančios ZIPZIP.LT ir Jūsų teises bei įsipareigojimus, susijusius su prekių pirkimu - pardavimu e-parduotuvėje.

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Naudotis e-parduotuvės paslaugomis turi teisę:
   1.1. veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus;
   1.2. nepilnamečiai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija;
   1.3. juridiniai asmenys;
   1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.
2. Jeigu Jūs norite naudotis e-parduotuvės paslaugomis, privalote užsiregistruoti. Registracija laikoma įvykusia ir galiojančia, kai Jūs elektroniniu būdu pateikiate informaciją apie save ir perėjote prie tolimesnių veiksmų.
3. Jūsų pateikti asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefonas, el. pašto adresas) registruojantis e-parduotuvėje saugomi ir tvarkomi vadovaujantis 2003 m. sausio 21 d. Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu Nr. IX-1296 bei šių Taisyklių 1 Priede aprašyta  „Privatumo politika“.
4. Prekių kainos, nurodytos e-parduotuvės prekių kataloge, galioja tik perkant šias prekes e-parduotuvėje. Pristatymo kainos neįskaičiuotos ir nurodomos atskirai formuojant užsakymą. Pristatymo kaina Jums yra aiškiai nurodoma iki užsakymo patvirtinimo bei išskiriama pačiame užsakymo patvirtinime.
5. Pirkimo – pardavimo sutartis tarp Jūsų ir ZIPZIP.LT laikoma sudaryta nuo to momento, kai Jūs e–parduotuvėje, suformavę prekių krepšelį, nurodę pristatymo adresą, pasirinkę apmokėjimo būdą ir susipažinę (perskaitę paspaudžiate mygtuką “Aš sutinku su Taisyklėmis“) su šiomis Taisyklėmis, paspaudžiate mygtuką „Kitas žingsnis“. Sutartis, elektroniniu būdu sudaryta tarp ZIPZIP.LT ir Jūsų yra saugoma e – parduotuvėje.
6. Apie pirkimo – pardavimo sutarties sudarymą ZIPZIP.LT Jus informuoja išsiųsdamas pranešimą Jūsų nurodytu el. pašto adresu.

II. JŪSŲ TEISĖS IR PAREIGOS

7. Jūs galite pasirinkti ir užsisakyti bet kurią prekę iš e-parduotuvės kataloguose pateikiamų prekių. 
8. Jūs, naudodamasis e -parduotuves paslaugomis, sutinkate su šiomis pirkimo – pardavimo sutarties taisyklėmis ir privalote jų laikytis. 
9. Jūs e–parduotuvės registracijos formoje privalote pateikti išsamius ir teisingus duomenis. Jeigu bus pasikeitę Jūsų asmens duomenys ir mes apie tai nebūsime informuoti, Jūs prisiimsite visą dėl to kylančią nuostolių riziką.
10. Jūs atsakote už visus savo veiksmus, atliktus naudojantis e-parduotuve. 
11. Tam pačiam asmeniui draudžiama registruotis ir naudotis e-parduotuvės teikiamomis paslaugomis keliais vardais.
12. Jūs privalote būti nurodytoje vietoje, nurodytu laiku ir priimti užsakytas prekes. 
13. Jūs įsipareigojate neperduoti tretiesiems asmenims savo registracijos bei prisijungimo duomenų. Jeigu Jūs prarandate prisijungimo duomenis, privalote nedelsiant informuoti ZIPZIP.LT el.paštu info@zipzip.lt. ZIPZIP.LT neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus pasinaudojus Jūsų prisijungimo duomenimis iki informavimo momento. Tokiu atveju ZIPZIP.LT ir turi teisę laikyti, kad veiksmus e-parduotuvėje atlikote Jūs.
14. ZIPZIP.LT neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus, kai pasinaudoję Jūsų bankininkystės sistema, jie sudaro pirkimo – pardavimo sutartis pasinaudodami e-parduotuvės paslaugomis.                                                           
15. Kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) informaciją (slapukus, angl. "cookies").Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais.

III. ZIPZIP.LT TEISĖS IR PAREIGOS

16. Jeigu registracijos metu ar vėliau pateikiami melagingi, netikslūs, klaidinantys ar ne visi prašomi pateikti duomenys, arba Jūs nesilaikote kitų įsipareigojimų, numatytų šiose Taisyklėse, ZIPZIP.LT turi teisę nedelsiant panaikinti registraciją ir ištrinti Jūsų duomenis arba apriboti Jūsų teisę naudotis e-parduotuvės teikiamomis paslaugomis. Už Jūsų pateiktų neteisingų duomenų sukeltus padarinius atsakote tik Jūs pats. 
17. ZIPZIP.LT pasilieka teisę, be išankstinio perspėjimo, sustabdyti arba nutraukti Jūsų registraciją ir naudojimosi e-parduotuvės paslaugomis, jei yra pagrindo manyti, kad Jūs užsiimate neleistina veikla ar kitaip bandote pakenkti e – parduotuvės darbui arba stabiliam veikimui.
18. ZIPZIP.LT įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Jums naudotis e–parduotuvės teikiamomis paslaugomis. 
19. ZIPZIP.LT, susidarius nenumatytoms aplinkybėms, negalėdamas Jums pristatyti Jūsų užsakytos prekės įsipareigoja Jums pasiūlyti analogišką prekę. Jums atsisakius priimti prekės analogą, sumokėtus pinigus grąžinsime per 72 valandas, jeigu Jūs padarėte išankstinį apmokėjimą.

IV. ATSISKAITYMAS UŽ PREKES

20. Už prekes Jūs galime atsiskaityti:
   20.1. naudojant AB Swedbank, AB DNB, AB Ūkio banko, AB Danske Bank, AB Nordea ir AB SEB banko internetinės bankininkystės sistemas;
   20.2. išankstiniu banko pavedimu;
   20.3. banko mokėjimo kortele LPexpress24 siuntų atsiėmimo terminale;
   20.4. grynaisiais pinigais kurjeriui pristačius prekę

IV. PREKIŲ PRISTATYMAS

21. Kai priėmus užsakymą prekės pakraunamos Lietuvoje esančiame sandėlyje, ZIPZIP.LT įsipareigoja pristatyti Jūsų užsakytas prekes po apmokėjimo Jūsų užsakyme nurodytu adresu Lietuvos teritorijoje: 
   21.1. per 4 (keturias) darbo dienas, už prekes apmokant pagal šių Taisyklių 20.1, 20.3, 20.4 punktus;
   21.2. apmokant pagal Taisyklių 20.2. punktą, prekės pristatomos per 4 (keturias) darbo dienas nuo patvirtinimo iš banko gavimo. 
22. Prekės pristatymo metu kartu su mūsų įgaliotu atstovu Jūs privalote patikrinti prekes siuntos būklę. Pastebėjęs siuntos pažeidimą, Jūs privalote tai atžymėti siuntos važtaraštyje, bei surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje be pastabų, laikoma, kad siunta perduota tvarkinga. Jeigu pristatytos prekės komplektacijoje nėra kokių nors dalių ar dokumentų (pvz., garantinio talono ar pan.), Jūs privalote apie tai nedelsiant informuoti ZIPZIP.LT.

V. PREKIŲ GRĄŽINIMAS

23. Praėjus daugiau kaip 7 (septynioms) darbo dienoms nuo prekės pristatymo dienos, prekių grąžinimui taikomos Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. birželio 29 d. įsakymas “Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo”. 
24. Kai grąžinama nekokybiška prekė, ZIPZIP.LT įsipareigoja pasiimti nekokybišką prekę ir, nesant Jūsų prieštaravimo, ją pakeisti analogiška preke. Jums prieštaraujant dėl nekokybiškos prekės pakeitimo kokybiška preke, sumokėtus už nekokybišką prekę pinigus grąžinsime per 72 valandas. Tuo atveju, kai paaiškėja, kad ZIPZIP.LT neturi analogiškos prekės, jums bus per 72 valandas nuo šio paaiškėjimo momento sugrąžinti už prekę sumokėti pinigai. 
25. Grąžinama prekė privalo būti pilnai sukomplektuota, prekė negali būti dėvėta ar kitaip naudota, ji turi būti nesugadinta ir nepraradus savo vertės, prekė turi būti pateikta originalioje gamintojo pakuotėje ir nepraradusi prekinės išvaizdos, prekė turi likti su visomis prikabintomis ar priklijuotomis etiketėmis. 
26. Tais atvejais, kai nepraėjus septynioms darbo dienoms nuo prekės pristatymo pranešate apie atsisakymą nuo pirkimo-pardavimo sutarties, prekės turi būti grąžinamos toje pakuotėje, kurioje jos buvo pristatytos. Pakuotė turėtų būti nesugadinta, švari, tinkamai paruošta ir įpakuota. Kitais atvejais grąžinant prekes ZIPZIP.LT pageidauja, kad būtų laikomasi tų pačių reikalavimų arba dedamos maksimalios pastangos laikytis nurodytų reikalavimų pakuotei.
27. Jūs turite teisę atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, pranešdamas mums apie tai raštu (el. Paštu info@zipzip.lt per 7 (septynias) darbo dienas nuo prekės pristatymo dienos. 
28. Norėdami atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, per Taisyklėse nurodytą terminą privalote Taisyklių 26 punkte nurodytais kontaktiniais adresais pranešti apie sutarties atsisakymą raštu. Apie sutarties atsisakymo patvirtinimą gausite pranešimą Jūsų nurodytu el. paštu. Jeigu negausite patvirtinimo per 24 darbo valandų, privalote kreiptis telefonu į ZIPZIP.LT. Atsisakę sutarties, per 3 (Tris) darbo dienas privalote telefonu arba el. paštu suderinti su pardavėju Prekės grąžinimo būdą (visi prekės paėmimo, nuvežimo ir kitokio transportavimo iki Pardavėjo nurodytos vietos klausimai). Šiuo atveju privalote grąžinti nusipirktą Prekę, atitinkančią Taisyklių 25 ir 26 punkto pirmo ir antro sakinio reikalavimus.  Atsisakius sutarties, už Prekę sumokėti pinigai bus grąžinami per 5 (Penkias) darbo dienas nuo Prekės grąžinimo dienos.

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

37. ZIPZIP.LT pasilieka teisę sustabdyti, savo nuožiūra pildyti, keisti šias Taisykles ir kitus su Taisyklėmis susijusius dokumentus, apie tai Jus informuodamas e–parduotuvėje. Taisyklių papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t.y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami e-parduotuvės sistemoje. 
38. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais papildymais, pakeitimais, Jūs turite teisę jų atsisakyti, su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis e-parduotuvės paslaugomis.
39. Jei po Taisyklių pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės e-parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais pakeitimais ar papildymais.
40. Visi nesutarimai dėl šių Taisyklių vykdymo sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti per 30 (Trisdešimt) dienų, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. 
41. Šioms taisyklėms taikoma Lietuvos Respublikos teisė.

PRIVATUMO POLITIKA

I. Bendrosios nuostatos

1. Ši privatumo politika reglamentuoja MB „ZIPZIP TEAM” elektroninės parduotuvės (toliau – ZIPZIP.LT) ir ZIPZIP.LT kliento (toliau – Jūs, Jūsų) pagrindinius asmens duomenų rinkimo, tvarkymo ir saugojimo principus bei tvarką.
2. Jūsų asmens duomenų rinkimą, tvarkymą ir saugojimą nustato ši privatumo politika, Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai.
3. E-parduotuvėje nurodydami savo asmens duomenis, sutinkate, kad ZIPZIP.LT juos valdys ir tvarkys šioje privatumo politikoje bei teisės aktuose numatytais tikslais, priemonėmis ir tvarka.
4. ZIPZIP.LT vadovaujasi šiais pagrindiniais asmens duomenų tvarkymo principais:
   4.1. Asmens duomenys renkami apibrėžtais ir teisėtais tikslais.
   4.2. Asmens duomenys tvarkomi tiksliai ir sąžiningai.
   4.3. Asmens duomenys tvarkomi teisėtai, t. y. tik tais atvejais, kai:
       4.3.1. duomenų subjektas duoda sutikimą, t. y. sutinka laikytis Naudojimosi elektronine parduotuve taisyklių;
       4.3.2. sudaroma arba vykdoma sutartis, kai viena iš šalių yra duomenų subjektas;
       4.3.3. ZIPZIP.LT yra įpareigotas tvarkyti asmens duomenis pagal įstatymus;
       4.3.4. asmens duomenis reikia tvarkyti dėl teisėto intereso, kurio siekia ZIPZIP.LT arba trečiasis asmuo, kuriam teikiami asmens duomenys, ir jei duomenų subjekto interesai nėra svarbesni.
   4.4. Asmens duomenys nuolat atnaujinami.
   4.5. Asmens duomenys saugojami ne ilgiau, nei to reikalauja nustatyti duomenų tvarkymo tikslai.
   4.6. Asmens duomenis tvarko tik tie darbuotojai, kuriems suteikta tokia teisė.
   4.7. Visa informacija apie tvarkomus asmens duomenis yra konfidenciali.
   4.8. Apie asmens duomenų tvarkymą nustatyta tvarka pranešama Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.
5. Naudotis e-parduotuvės paslaugomis gali:
   5.1. visi veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus;
   5.2. nepilnamečiai nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija;
   5.3. juridiniai asmenys;
   5.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.
6. Informuojame, jog tam, kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų svetainėje, Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) įrašome informaciją (slapukus, angl. "cookies"). Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Preziumuojame, jog naudodamasis e-parduotuve sutinkame su tuo, kad Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) būtų įrašoma informacija. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais.

II. Asmens duomenų rinkimas, tvarkymas, saugojimas

7. ZIPZIP.LT gerbia kiekvieno Jūsų teisę į privatumą. Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, amžiaus grupė,  adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas ir kita e-parduotuvės registracijos formoje nurodyta informacija) renkami ir tvarkomi šiems tikslams:
   7.1. apdoroti Jūsų prekių užsakymus;
   7.2. išrašyti finansinius dokumentus (pvz., sąskaitas faktūras);
   7.3. spręsti problemas, susijusias su prekių pateikimu ar pristatymu;
   7.4. vykdyti kitus sutartinius įsipareigojimus;
   7.5. tiesioginės rinkodaros tikslais.
8. Registracijos e-parduotuvėje metu Jūs privalote pateikti išsamius ir teisingus asmens duomenis.
9. Tvarkydamas ir saugodamas Jūsų asmens duomenis ZIPZIP.LT įgyvendina organizacines ir technines priemones, kurios užtikrina asmens duomenims apsaugą nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, pakeitimo, atskleidimo, taip pat nuo bet kokio kito neteisėto tvarkymo.
10. ZIPZIP.LT gali statistiniais tikslais naudoti su Jūsų asmeniu tiesiogiai nesusijusius duomenis, t. y. duomenis apie įsigytas prekes. Tokie statistiniai duomenys bus renkami ir tvarkomi taip, kad neleistų atskleisti Kliento asmens tapatybės arba kitų asmens duomenų, pagal kuriuos būtų galima nustatyti asmens tapatybę.

III. Asmens duomenų perdavimas trečiosioms šalims

11. ZIPZIP.LT pasilieka teisę perduoti informaciją trečiosioms šalims:
   11.1. tik šio dokumento 5 punkte minimiems tikslams įgyvendinti;
   11.2. tik Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

IV. Asmens duomenų pakeitimas ar atnaujinimas

12. Jūs turite teisę bet kada keisti ir/ar atnaujinti registracijos formoje pateiktą informaciją.

V. Informacijos ar pretenzijų perdavimas

13. Jūs, leidęs tvarkyti savo asmens duomenis, turite teisę:
   13.1. reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti, išskyrus saugojimą, savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant šio ir kitų įstatymų nuostatų;
   13.2. nesutikti, kad būtų tvarkomi jo asmens duomenys.
14. ZIPZIP.LT, gavęs Jūsų prašymą dėl asmens duomenų tvarkymo, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Jūsų kreipimosi dienos, pateiks Jums atsakymą. Nagrinėjami tik tie prašymai dėl asmens duomenų tvarkymo, kurie pateikiami raštu (el. paštu info@zipzip.lt).

VI. Privatumo politikos keitimas

15. ZIPZIP.LT turi teisę iš dalies ar visiškai pakeisti Privatumo politiką apie tai pranešdamas e-parduotuvėje “Naujienų“ skiltyje.
16. Privatumo politikos papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t. y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinimi e-parduotuvės sistemoje.
17. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Privatumo politikos redakcija, Jūs turite teisę jos atsisakyti raštu (el. paštu info@zipzip.lt) su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis e-parduotuvės paslaugomis.
18. Jei po Privatumo politikos papildymo ar pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės e-parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja redakcija.